על תרגיל קטן של המדינה שיכול להציל אתכם ואיך זה קשור לאינפלציה?

money-2724238_640

הכסף עלול לברוח לכם

בלוג בסימן שבוע המשקיעים העולמי שמתקיים החודש

ראשית, חשוב לציין "הומאיגד" ומי מטעמה אינו יועץ השקעות ואין בבלוג זה משום ייעוץ אלא שיתוף ידע אישי וארגוני שנצבר במרוצת הזמן.

"תשואה מובטחת של 10% למשקיעים מעל 10,000 ₪", "בפיקוח רו"ח ועו"ד" ועוד סיסמאות מפוצצות נכתבו בדף האינטרנט של חברת "R.N.E יזמות והשקעות בע"מ". המשכתי להסתכל באתר, חיפשתי עוד מידע כמו מעין מסמך תשקיף, אישורים וכו' אך לא מצאתי כלום. האתר היה נראה ממש מוזר אז פשוט יצאתי ממנו.

כעבור כמה ימים, פורסמה כתבה בynet "רשות ניירות הערך מציגה: כך "הפלנו בפח" משקיעים פזיזים". התרגיל הקטן של המדינה, גרם לעניות דעתי להצלה של כספים רבים בגלל ההד התקשורתי והגברת המודעות להשקעות מסוג זה. מעל ל-200 איש התעניינו בתרמית הזו והשאירו פרטים לגבי השקעה של "10% תשואה בטוחים".  

אינפלציה היא עליית מחירים מתמשכת לאורך תקופה ממושכת.

איך זה קשור להשקעות? 

ברמה הבסיסית, כשיש אינפלציה אז בעצם הכסף שלנו נשחק ושווה פחות. את האינפלציה בישראל מחשבת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בכל חודש ומוציאה את אחוז "עליית המחירים" לאותה שנה דרך מדד המחירים לצרכן

איך מורכב המדד ואילו מחירים הלמ"ס בודקת תוכלו למצוא בתמונה למטה.

מתוך אתר כלכליסט

עכשיו דמיינו לעצמכם שיש לכם 30,000 ₪ בפק"מ (פיקדון קצר מועד, או בעברית חשבון חיסכון שהבנק מאפשר להפריש כספים אליו עבור חסכון נזיל, או בקיצור חיסכון רגיל בבנק).

הריבית שהבנקים מציעים היא אפסית ולא מאפשרת אחוזי תשואה כמו בשוק ההון. לכן, כמו המון אנשים אחרים, תעדיפו להשקיע את הכסף באחד מהמוצרים הפיננסים הקיימים בשוק ההון או בכלל בנדל"ן, עסקים, הלוואות חברתיות וכו'.

העיקר להרוויח תשואה, "שהכסף שלי יעשה כסף ולא ישחק".

הריבית בבנק היא אפסית, יש אינפלציה שלמעשה שוחקת את החסכונות שלנו בכך שהמחירים עולים ואין לנו תשואה על החיסכון בבנק. כל זה מושך אנשים רבים להשקעות ולפעמים גם להשקעות פיקטיביות ולא אמינות כמו התרגיל של רשות ניירות ערך.

לסיכום: אפשר להרוויח המון דרך השקעות בשוק ההון, אפשר להגדיל את כספי החיסכון ולמעשה בין אם אתם רוצים או לא אתם כבר כנראה מושקעים בשוק ההון.
אבל
אין דבר כזה תשואה בלי סיכון.
לקינוח, סרטון שמסביר איך כולנו בין אם נרצה או לא מושקעים בשוק ההון.
אנחנו מעבירים סדנאות על שוק ההון למתחילים. מקווים לראות אתכם איתנו 🙂

סרטון של רשות ניירות ערך >>

There ain't no such thing as a free lunch - אין ארוחות חינם

TANSTAAFL

זיהית טעות? רוצה שנכתוב על נושא אחר? מחכים לתגובה שלך פה למטה. 

שיתוף ב email
שלחו לחברים במייל
שיתוף ב telegram
שתפו בטלגרם
שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטסאפ

למדו אחת ולתמיד להשקיע פסיבית בשוק ההון בתכנית הכוללת ליווי אישי להצלחה.

דילוג לתוכן