קרן מצוינת (חדשה) להשקעה בS&P500

כדאי להירשם לניוזלטר הפיננסי עכשיו (!) כדי לא לפספס עדכונים 👇
מסכי השקעות בשוק ההון

לשוק ההון הישראלי, הצטרפה בשבוע שעבר חברת INVESCO עם 5 קרנות סל שיצטרפו ל”עלייה” של קרנות הסל הזרים לשוק ההון הישראל. בדומה לבלקרוק, גם הקרנות סל של Invesco הן קרנות איריות, צוברות ומשקיעות פיזית במניות (ולא בצורה סינטטית כמו הקרנות הישראליות).

למה זה משנה?

רוב המשקיעים הישראלים שאני מכיר (אלו שמשקיעים לבד בצורה פסיבית בשוק ההון) חשופים במידה כזו או אחרת למדד הסנופי. כשבלקרוק נכנסה, היא הביאה איתה את קרן הסל המחקה את מדד הסנופי בדמי ניהול של 0.07%. עם כניסת Invesco לשוק ההון הישראלי, משקיע ישראלי יכול לקנות את קרן הסל ב0.05% (מספר נייר: 01183441).

צילום מסך מכלכליסט

מתוך אתר גלובס

אוקיי, אז יש חיסכון של 0.02% מה הביג דיל?

בניגוד למה שהמוח האנושי יכול להבין ולהכיל – כל חיסכון קטן בדמי הניהול שלנו, משפיע בצורה דרמטית על הרווחים הצפויים. ניתן להגיד שבטווח הארוך, מדד הs&p500 מייצר תשואה שנתית ממוצעת של 10%-12% כאשר הדיבידנדים מושקעים חזרה בקרן. לכן, כאשר אנחנו מחשבים את התשואה עם הבדלי דמי הניהול (אותם 0.02% הפרש), אנחנו נראה שיש הבדל משמעותי בטווח הארוך.

דוגמה: משה לוי (שם שהמצאתי) הוא מאמן כושר. משה חוסך בכל חודש סכום יפה והוא החליט, כחלק מאסטרטגיית פיזור ההשקעות שלו להקצות בכל חודש 4,000 ש”ח ברכישת קרן סל זולה ויעילה המחקה את מדד הסנופי. משה בן 30 והוא מייעד את ההשקעה הזו לעוד בערך 25 שנים, ברשותו קיימים 30,000 ש”ח להשקעה הראשונית.

צילום מסך מחשבון ריבית דריבית
צילום מסך ממחשבון ריבית דריבית

הנה הביג דיל:

תקציר מנהלים לגבי מה רואים בתמונה: חיסכון של כ20,000 ש”ח רק משינוי 0.02%. חיסכון של מעל למיליון ש”ח (!!!) ממעבר מקופת גמל להשקעה להשקעה עצמית בדמי ניהול של 0.05% במקום 0.8%.

כאשר אתם משקיעים במוצרים יקרים (כמו גמל להשקעה או פוליסת חיסכון), אתם למעשה מקטינים לעצמכם את הרווחים בצורה מאוד משמעותית. אפילו החיסכון של 0.02%, כמו בדוגמא הנ”ל מאפשרת לכם להרוויח יותר. כן זה חיסכון של “רק” 20K, כן זה רק בעוד מלא שנים – אבל ככה עובד המנגנון של שוק ההון.

אגב, שימו לב לשורה התחתונה של המחשבון… גם בהשקעה “יקרה” יש רווחים מאוד מאוד יפים בטווח הארוך, דרך השקעות פסיביות בשוק ההון. מן הסתם שהכי טוב וכדאי זה לפעול כמו משה שלנו, לקחת את השליטה ולבנות אסטרטגיה נכונה הכוללת פיזור של תיק ההשקעות ורכישה קרנות סל זולות ויעילות, כמו הקרן החדשה של Invesco המחקה את מדד הs&p500.

לאינווסקו יש עוד כמה קרנות אבל אני אישית לא אהבתי אותן מכמה סיבות:

  1. שאר הקרנות (למעט הקרן שצוינה בסעיף 2) נכון לכתיבת בלוג זה הן לא מעניקות פיזור בכלל. להיפך, הן משקיעות רק בסקטורים מסויימים ואני אישית לא נוגע בקרנות כאלו.
  2. קרן הסל המשקיעה בשווקים המתפתחים – MSCI EMERGING MARKETS (מספר נייר: 01183490) היא יותר יקרה מאשר הקרן שמציעה בלקרוק (מספר נייר: 01159169). יש הבדלים נוספים בין הקרנות הללו כמו דמי ניהול נוספים על SWAP שיש באינווסקו ושיטת השקעה שונה אבל אלו נושאים לבלוג אחר.

החלטתם? מחפשים דרך לפתוח תיק השקעות ולהתחיל להשקיע במוצרים מחקי מדד? מזל טוב! מקום טוב להתחיל ממנו הוא הקורס הדיגיטלי שבניתי למשקיעים מתחילים. הקורס לא עולה כסף והוא עשיר בידע פרקטי כדי שתלמדו להשקיע באמת בשוק ולא רק לקרוא מאמרים 😉

לחיי תיק השקעות מנצח!


אולי יכול לעניין אותך גם >>>

הדרכה בחינם: למה רוב הישראלים מפסידים כסף?

קורס השקעות פסיביות בחינם!

הדרכה חדשה בחינם: השקעות נדל”ן ישראל ללא הון עצמי

זיהית טעות? רוצה שנכתוב על נושא אחר? מחכים לתגובה שלך פה למטה.
ליצירת קשר – דברו איתנו

יכול לעניין אותך גם..

אזהרה!
“הומאיגד – השכלה ושירותים פיננסים” ומי מטעמה אינו בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות. התכנים פה, כמו גם באתר, בהרצאות הניתנות ובקורסים הדיגיטליים הן למטרות אינפורמטיביות בלבד וכל נזק שיגרם כתוצאה ישירה או עקיפה בעקבות שימוש במידע הוא על אחריות המשתמשים בלבד ולא באחריות דני גדייב או מי מטעמו. אין לראות ב משום תוכן שיווקי או שידול לבצע פעולות בניירות ערך או כל פעולה אחרת. לפני כל ביצוע פעולה עליכם להיוועץ באיש מקצוע בכדי להתאים את האמור באתר זה לצרכים שלכם.

כטבען, השקעות בשוק ההון כוללות בתוכן סיכוי להרוויח אך גם סיכון. אנא אל תעשו פעולה מבלי ללמוד היטב.
בקריאתך, הנך מאשר את הסרת האחריות המשפטית, את תנאי השימוש והשירות כפי שמופיעים באתר.

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

התחברות לאתר

הרשמו לקבלת
קורס השקעות בשוק ההון בחינם

תיאוריה + פרקטיקה שתוביל אתכם להצלחה הפיננסית שלכם