למה בעלי-עסקים נתקעים בלופ השיווק?

כדאי להירשם לניוזלטר הפיננסי עכשיו (!) כדי לא לפספס עדכונים 👇
תכנון אסטרטגי ופיננסי נכון

למה אורך חיים ממוצע של בעלי – עסקים עם קמפיינרים וסוכנויות פרסום הוא רק 3 חודשים ואיך סוף-סוף בעלי עסקים יכולים לעשות שיווק שיחזיר את ההשקעה?

יש המון שיטות שיווק לבעלי-עסקים.
כל איש שיווק ממציא את השיטה שלו, את המשפך המיוחד שלו, מבטיח לכם מכונת לקוחות ולידים. אבל תוצאות ואחריות? לרוב אין.

גם אני הייתי במצב הזה עם החברה שלי.
יש נקודה שמרגישים אותה – שהפה לאוזן כבר ממצה את עצמו, ורוצים להגיע להיחשף בפני לקוחות חדשים.
אז מתחילים לפזול לעבר הפרסום הממומן, כל מי שניסה את זה יודע שזה חתיכת פרויקט.

קודם כל – זה יקר. חוץ מאלפי השקלים בחודש של תקציבי הפרסום כי “אחרת אין תוצאות” כמו שאומרים לנו, יש את התשלום לניהול הקמפיין של עוד כמה אלפי שקלים כל חודש, ויש את התשלום לבנייה של דפי הנחיתה…
בקיצור – אלפי שקלים רק כדי להתחיל את החודש הראשון, רק כדי לנסות.

ואז מתחילים להגיע הלידים… שיחות מתישות עם לידים קרים, שלא יודעים מי אתם, מה אתם מוכרים, ולפעמים אפילו לא זוכרים שהם השאירו פרטים.
אני אישית ניסיתי לעבוד עם מספר קמפיינרים וסוכנויות פרסום, וכל פעם נשארתי עם טעם חמוץ, אכזבה ועם מינוס של בערך 6000 שקל.

שניה לפני שאנחנו ממשיכים, אני אציג את עצמי:
אני דני גדייב, יועץ פיננסי. בעל תואר שני במנהל-עסקים.
אחרי 4 שנים בהן ליוויתי פיננסית משפחות ויחידים ועזרתי להן לצאת מהמינוס,
הקמתי את חברת הומאיגד – השכלה ושירותים פיננסים.

אז על מה אני הולך לדבר במאמר הזה?

לא (!) שיטת שיווק חדשה.
אלא דרך שבאמצעותה תוכלו לדעת בוודאות – שכל שיטת שיווק וכל קמפיין שתעשו יצליחו בסבירות של 90 אחוז.
תהיו איתי ואני מאמין שתחסכו הרבה זמן, כסף ואכזבות ממהלכי שיווק.

אז מה הסיבות בגללן מהלך שיווקי נכשל?

הדרך הכי טובה ללמוד, היא מסיפורים אמיתיים.

נקודה חשובה בנוגע לנושא התמחור, תקשיבו לזה – סיפור האדריכלית:

1. הגיעה אלי אדריכלית שתמחרה לפי שעות והרוויחה 7 אלף לחודש. מהצד זה היה נראה שהיא מאוד מצליחה, היא עמוסה, יש לה מלא פניות אבל בשורה התחתונה – בקושי שורדת את החודש.
מה שעשינו זה לבנות תהליכי עבודה שכל תהליך נמכר בכמה אלפי שקלים.

ומעכשיו? כל מכירה נסגרת בכמה אלפי שקלים ולא בכמה מאות שקלים. והמחזורים שלה מגיעים לכמעט 30 אלף.

מה עשינו? התחלנו להסתכל על המספרים, על הפיננסים, על תהליך השיווק והמכירה. לפעמים השיווק עובד טוב, יש הרבה לידים, אבל הפיננסים לא מסודרים , התמחור שגוי ולכן בעל העסק נשאר קירח.

 

2. תקשיבו לזה לגבי המכירות – עבדנו לאחרונה עם סימה, מפתחת אתרים לבעלי עסקים.
סימה היתה מנסה כל הזמן למכור אתרי אינטרנט… בממוצע, לקח לבעלי עסקים שבועיים-שלושה להחליט לסגור איתה עסקה, וכל זה רק בשיחות טלפון. יותר מזה, לפעמים אחרי שהייתה סוגרת עסקה, הלקוחות לא היו מרוצים כי בתהליך מכירה לא נעשה תיאום ציפיות מלא.


בנינו לה תסריט שיחה מדויק שמוביל לפגישה.
וגם בנינו לה תסריט לפגישה שבו היא פוגשת ליד שלא מכיר אותה כמעט, והופכת אותו ללקוח. בפגישה היא היתה סוגרת עם הלקוח.


בעלי-עסקים היום מחפשים את המהר, הזול, את הקיצורי דרך, ומשתמשים בשיטות מכירה של 2005 שלא עובדות כבר.
כל עסק צריך לבנות לעצמו את תהליך המכירה הספציפי שלו.

3. עוד נקודת כשל היא לפעמים מאוד בסיסית – השירות לפעמים פשוט לא מספיק מעניין את הלקוחות.


נדב היה מאמן כושר כמו כולם, והיה מכניס 2500 שקל בחודש במקרה הטוב.
הוא היה מוכר שעות אימון… מה שעשינו זה להבין שהלקוחות בתחום הייחודי שלו רוצים משהו אחר לגמרי – הם לא רוצים שימכרו להם שעות אימון. הם רצו שילמדו אותם להתאמן לבד ויהיו עצמאיים. שיבנו להם תכנית אימונים שיוכלו להשתמש בה לכל החיים.


זה שינוי “קטן”, לא באמת שינינו את מה שהוא עושה באימונים, אבל השינוי הזה יצר לו בידול מטורף שעוזר לו לסגור עסקאות לפעמים ב-5000 שקל בלי יותר מדי בעיה. אם אתם מכירים את התחום הזה של אימוני הכושר, אתם יודעים שאלה תוצאות מדהימות.

4. ושמדברים על שיווק, יש משהו נוסף שהוא סופר חשוב – פיתיון. הדבר שבגללו הלקוח מגיע אליכם מהפרסום.
אי-אפשר במודעת פייסבוק למכור תהליך דיאטה ב-7000 שקל.
אי-אפשר בפרסום למכור חבילת ליווי עסקי ב-25000 שקל. זה כמו להציע נישואין לפני הדייט הראשון.


מה כן אפשר לעשות? למכור משהו קטן יותר, כמה עשרות שקלים, או בחינם.
ממש כמו שאתם עכשיו קוראים את המאמר הזה.
דוגמה קלאסית זה יועץ עסקי שעבדנו איתו שיש לו מוצר מדהים אבל יקר, שלא מחליטים עליו בשנייה וחצי. תהליך ליווי עסקי הוא יקר, ואיך הוא מוכר? מעלה פוסט של – “אני מדהים! אני טוב! אני עוזר… תראו! בואו נדבר?”


זה לא עובד.
זה מה שרוב בעלי העסקים עושים, גם אם הם קוראים לזה “שיחת אסטרטגיה”. זה לא עובד כבר. אז מה כן עושים?
נותנים ערך אמיתי.

אלו הסיבות העיקריות ששיווק נכשל. איך עושים את זה נכון? לא אכפת לי מה שמעתם בעבר על זה…
שחייבים מוצרי פרימיום, או שחייבים לעשות משפך כזה או אחר, או שעסק שעובד טוב צריך לייצר הרבה תוכן, או אלף ואחד דברים. יש כל מיני שיטות שיווק ושיטות לבנות עסקים.

אבל אין שיטה אחת שהיא נכונה לכל העסקים.

הדבר היחידי שנכון לכולם הוא שכשעושים שיווק וכשבונים עסקים, צריך להסתכל על כל המרכיבים שיוצרים ביחד עסק שעובד טוב. צריך להסתכל יחד ובמקביל על כל המחלקות של העסק ולוודא שהן בנויות נכון, עובדות ביחד כמו שצריך, ומזינות אחת את השניה בצורה חיובית.

צריך אסטרטגיה שמקיפה את כל הדברים שיוצרים עסק שעובד טוב –

1. אסטרטגיה שכוללת מבט על הפיננסים של העסק, כך שייכנס לקוח – תהיו רווחיים מספיק, תתפלאו כמה בעלי עסקים נופלים פה ונשארים בלי כסף לפתח את העסק במקרה הטוב, ובלי יכולת להתקיים במקרה הרע.

2. תהליך מכירות מדויק שמתאים למוצר או לשירות שלכם – אתם יכולים לעשות את השיווק הכי טוב בעולם, להביא המון לידים זולים מאוד, אבל אף אחד לא יסגור איתכם. זה נשמע מובן מאליו… אבל בעלי עסקים לא יודעים למכור, מפחדים ממכירות, חושבים שמכירות זה נוכלות, עושים הכל כדי לא למכור. וגם שמנסים לעשות את זה כמו שצריך, לא מצליחים להתאים את תהליך המכירה הנכון שיאפשר סגירות נוחות קלות ונעימות.

3. הגדרת מוצרים טובה – כי בראש של בעל העסק, המוצר תמיד מושלם – הקהל תמיד חייב אותו ויש המון ביקוש. בפועל, עושים את כל ההכנות הדרושות, עושים אחלה של שיווק, אבל אין עניין מהקהל…


השירות שלכם צריך להיות מוגדר בצורה כזו שהקהל שלכם ייחשף אליו, ומיד ידע שזה מה שהוא צריך. הוא חייב להיות שירות שפותר בעיה, ולא בעיה קטנה וזניחה שמעניינת רק מעט אנשים, אלא בעיה שקיימת לפלח רחב של האוכלוסיה.

4. שיווק שנותן תוצאות – פה אין לי מה להרחיב, אני מאמין שיש לכם ניסיון רב ומר עם נותני שירותי שיווק למיניהם. הם יודעים טוב מאוד לקחת ריטיינרים, שומעים מהם לרוב בהתחלה כשמקימים את הקמפיין, אבל אז הם נעלמים, ואתם נשארים עם מעט לידים קרירים שלא יודעים מה אתם רוצים מהם. השיווק צריך לעבוד בשיתוף פעולה הדוק איתכם – עם בעל העסק. הוא צריך להיות מדויק, הוא צריך להשתפר ברמה יומית, הלידים צריכים להגיע ברמת עניין גבוהה. והכי חשוב, הוא צריך להחזיר את ההשקעה.

יש עוד כל מיני מרכיבים בעסק שעובד טוב.
בשלבים מתקדמים יותר נכנסים למקומות של מיסוי, כוח אדם, שירותים ומוצרים נוספים שצריך להכניס לעסק ועוד.


אבל הבסיס הוא זה – אסטרטגיה מקיפה ונכונה עובר מכירות, שיווק, פיננסים ושל המוצר. כשהכל עובד יחד טוב, יש עסק שעובד ויכול להכניס עשרות אלפי שקלים בחודש וצפונה.

אז מה עכשיו? איך עושים את זה?

זה הזמן לספר לכם שבחברה שלי אנחנו עושים את כל הדברים האלה תחת קורת גג אחת. לא צריך לשלם להרבה נותני שירותים, אנחנו one-stop-shop בוטיק לבעלי עסקים שרוצים לבנות את העסק שלהם נכון, ולקדם אותו.

אני לא אוהב את כל ההבטחות השיווקיות, תכפילו את ההכנסה, תשלשו אותה, תגיעו למיליון שקל, עזבו, כל עסק הוא ייחודי ואין שיטה אחת שמתאימה לכולם ויוצרת תוצאות, וחוץ מזה כל בעל עסק עם המטרות שלו. מה אני כן מבטיח?

התהליך עובד ככה, אנחנו נפגשים לפגישה ראשונה, אתם מספרים מה המטרות שלכם, אנחנו בונים יחד אסטרטגיה להשיג אותן, זה יכול להיות גם פי 10 ממה שאתם עושים היום, ואני מבטיח שנשיג את המטרות שהגדרנו יחד.

מה הבעיה בכל ההבטחות היום? אני אספר לכם איך זה עובד מאחורי הקלעים, מבטיחים לכם 100 אלף שקל לחודש, משיגים את זה בחודש האחרון של העבודה יחד, בלי שיטה, בלי דרך, ובלי שנשארת לכם מכונה, העסק שלכם אולי עשה חודש אחד הרבה כסף, אבל אתם עובדים כמו חמורים וחודש אחרי? חוזרים לנקודת ה-0.
זה ההבדל בין הבטחה לבין בניית מכונה.

אז עכשיו אני אשמח להציע לכם טעימה מהיכולות שלנו.
אני רוצה להזמין אתכם לשיחת אסטרגיה איתי. אנחנו קודם כל נכיר, ואני אשמח לשמוע על המטרות העיסקיות שלכם. ואז אוכל לעזור לכם לבנות אסטרטגיה מקיפה לעסק שלכם.

בסוף השיחה אם זה יתאים לכם ויתאים לי – נוכל לדבר על המשך עבודה יחד.
כך או כך – תצאו מהשיחה עם אסטרטגיה מקיפה מותאמת לעסק שלכם. עזרתי עד היום לעשרות בעלי עסקים לעשות את זה נכון, לצמוח ולשגשג.

אז יש לכם כפתור למטה לתיאום שיחה איתי ישירות ביומן בזמן שנוח לכם, ליחצו עליו עכשיו, תאמו שיחה, ונדבר.זיהית טעות? רוצה שנכתוב על נושא אחר? מחכים לתגובה שלך פה למטה.
ליצירת קשר – דברו איתנו

יכול לעניין אותך גם..

אזהרה!
“הומאיגד – השכלה ושירותים פיננסים” ומי מטעמה אינו בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות. התכנים פה, כמו גם באתר, בהרצאות הניתנות ובקורסים הדיגיטליים הן למטרות אינפורמטיביות בלבד וכל נזק שיגרם כתוצאה ישירה או עקיפה בעקבות שימוש במידע הוא על אחריות המשתמשים בלבד ולא באחריות דני גדייב או מי מטעמו. אין לראות ב משום תוכן שיווקי או שידול לבצע פעולות בניירות ערך או כל פעולה אחרת. לפני כל ביצוע פעולה עליכם להיוועץ באיש מקצוע בכדי להתאים את האמור באתר זה לצרכים שלכם.

כטבען, השקעות בשוק ההון כוללות בתוכן סיכוי להרוויח אך גם סיכון. אנא אל תעשו פעולה מבלי ללמוד היטב.
בקריאתך, הנך מאשר את הסרת האחריות המשפטית, את תנאי השימוש והשירות כפי שמופיעים באתר.

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

התחברות לאתר

הרשמו לקבלת
קורס השקעות בשוק ההון בחינם

תיאוריה + פרקטיקה שתוביל אתכם להצלחה הפיננסית שלכם