הכל על מיחזור משכנתא

כדאי להירשם לניוזלטר הפיננסי עכשיו (!) כדי לא לפספס עדכונים 👇
מיחזור משכנתא

המיחזור הכי חסכוני שתעשו בחיים

כשאני שומע את המילה מיחזור, ישר קופצת לי לראש תמונה של מתקן ענק לאיסוף בקבוקי פלסטיק. גם לכם?
אבל כשאנחנו מדברים על מיחזור משכנתא, לא מדובר בפעולה אקולוגית למען איכות הסביבה, אלא בפעולה פיננסית למען איכות חשבון הבנק שלכם 🙂

לא יודע מה איתכם, אבל אותי לא לימדו כלום על משכנתא בתיכון. לא לימדו אותי כלום על ההבדל בין ריבית אפקטיבית לריבית נומינלית, לא לימדו אותי על אינפלציה ומדד המחירים לצרכן, וגם אף פעם לא היה לי שיעור חברה שבו שושי המחנכת הסבירה לנו על ריבית פריים ומה משפיע עליה.

בקיצור, הרבה מאיתנו די בורים בנושאים פיננסיים, ולכן לא מודעים לאפשרויות שיש לנו לחסוך כסף או לצבור הון באמצעות הכלים הפיננסים הקיימים.
(אגב, תהייה פילוסופית-חינוכית: זה די מעניין שלא בוחרים ללמד אותנו על כסף ופיננסים במערכת החינוך, לא?)

מיחזור משכנתא

אז למה “מיחזור”? – כי בעצם משתמשים בסכום הכסף שאנחנו מקציבים למשכנתא, ומשמתשים בו באופן אחר כדי לחסוך – פורסים את התשלומים בצורה אחרת, בתנאי השוק הנוכחיים, ולא ממשיכים באותם התנאים שהיו כשלקחתם אותה בעבר.

במילים אחרות – מיחזור משכנתא אומר לסגור את המשכנתא הנוכחית שלכם, ולקחת אחת אחרת בתנאים טובים יותר, על מנת לחסוך כסף. והרבה.

הבנקים לא ששים לספר לנו על האפשרות של מיחזור משכנתא מיוזמתם, כי זה בעצם פחות כלכלי בשבילם. בתכלס – הבנקים מרוויחים כסף מהחובות ומההלוואות שלנו. והם מייצרים אותם באופן שיכניס להם כסף.
לכן, חשוב לתכנן כיצד לפנות לבנקים, ולדעת איך להשתמש בשירותים שלהם בצורה הנכונה עבורכם, ולא עבורם.

הסיפור של רון ושלומית

רון ושלומית (שמות בדויים), הם זוג נשוי, בשנות ה-60 שלהם, לקראת יציאה לפנסיה.

שנים של התנהלות כלכלית לא נכונה גרמו להן הם צברו המון חובות.
זה הגיע למצב שבשביל לכסות את החובות הם היו צריכים כל פעם לקחת הלוואה מגורם אחר – בנק, חברת ביטוח, קרובי-משפחה…
כשנפגשנו איתם, ההחזר החודשי עבור ההלוואות שלהם היה לכ-9 אלף ₪! רק על החזרת לוואות! ובנוסף – מן הסתם הם היו במינוס בחשבון הבנק.

כשהם הגיעו אלינו הם לא ידעו בכלל מאיפה להתחיל לחשוב על מה לעשות עם ההלוואות שלהם. המצב הכלכלי הקשה הזה גרם להם למתחים נפשיים רבים, והם חיו בעננה תמידית של חוסר ביטחון כלכלי ואישי.

כמובן, שהם לא היו מודעים לאפשרות של מיחזור משכנתא.
בפגישה איתנו, הבנו שיש אפשרות לעשות להם חיים הרבה יותר קלים באמצעות מיחזור משכנתא.
בזכות העובדה שיש בבעלותם נכס, עשינו להם מיחזור משכנתא, והצלחנו לסגור את המינוס, ולרדת מהחזר של 9 אלף ₪ להלוואות, ל-3400 ₪ בלבד.
למעשה חסכנו להם 5600 ₪ בהחזר החודשי!

למה זו תקופה מעולה למיחזור משכנתא?

בחודש הזה (דצמבר 2020) בנק ישראל יצא בהודעה דרמטית שמשנה את עולם המשכנתאות בישראל:

“לאור הניסיון הרב שנצבר במהלך השנים, ההתפתחויות שחלו בשוק הדיור, וניתוח ההשלכות האפשריות של עלייה בשיעורי הריבית על סיכון הלווים והסיכון בתיק האשראי לדיור, מצאנו כי ניתן להקל על לווים נוטלי משכנתאות ולאפשר לשחרר את מגבלת שליש הפריים, תוך שמירת האיזונים בין התועלת ללווים אגב, הגברת הגמישות בנטילת משכנתא לבין רמת הסיכון אליה נחשפים לווים אלה ורמת הסיכון בתיק האשראי לדיור במערכת הבנקאית. מהלך זה עשוי לתרום להוזלת תשלומי הריבית אותם משלמים הלווים – צורך שמתחדד בתקופת משבר הקורונה”.


אם עד עכשיו היה ניתן לקחת שליש מסכום המשכנתא במסלול צמוד פריים, כעת ניתן לקחת סכום כפול – עד 2/3 מהמשכנתא. זה אומר – תנאים הרבה יותר טובים ללקיחה ומיחזור משכנתאות.

בנוסף, בגרפים הבאים ניתן לראות את הריבית הממוצעת של המשכנתאות על פי מגזרים ותקופות.

מקור הגרף: “איתנים”
מקור הגרף: “איתנים”

המגמה היא ברורה ומראה ירידה משמעותית של הריביות מרגע העלייה שהייתה כאן בתחילת הקורונה.

בקיצור, אין זמן טוב מזה לבדוק אפשרות של מיחזור משכנתא ולחסוך בין עשרות למאות אלפי שקלים בסה”כ.

הצעה: אם יש לכם משכנתא והייתם רוצים לבדוק אפשרות למיחזור משכנתא, ולחסוך הרבה כסף במרוצת השנים – מוזמנים לפנות אלינו לשיחת ייעוץ משכנתא ללא עלות!זיהית טעות? רוצה שנכתוב על נושא אחר? מחכים לתגובה שלך פה למטה.
ליצירת קשר – דברו איתנו

יכול לעניין אותך גם..

אזהרה!
“הומאיגד – השכלה ושירותים פיננסים” ומי מטעמה אינו בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות. התכנים פה, כמו גם באתר, בהרצאות הניתנות ובקורסים הדיגיטליים הן למטרות אינפורמטיביות בלבד וכל נזק שיגרם כתוצאה ישירה או עקיפה בעקבות שימוש במידע הוא על אחריות המשתמשים בלבד ולא באחריות דני גדייב או מי מטעמו. אין לראות ב משום תוכן שיווקי או שידול לבצע פעולות בניירות ערך או כל פעולה אחרת. לפני כל ביצוע פעולה עליכם להיוועץ באיש מקצוע בכדי להתאים את האמור באתר זה לצרכים שלכם.

כטבען, השקעות בשוק ההון כוללות בתוכן סיכוי להרוויח אך גם סיכון. אנא אל תעשו פעולה מבלי ללמוד היטב.
בקריאתך, הנך מאשר את הסרת האחריות המשפטית, את תנאי השימוש והשירות כפי שמופיעים באתר.

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

התחברות לאתר

הרשמו לקבלת
קורס השקעות בשוק ההון בחינם

תיאוריה + פרקטיקה שתוביל אתכם להצלחה הפיננסית שלכם