ככה תבנו תיק השקעות מנצח!

כדאי להירשם לניוזלטר הפיננסי עכשיו (!) כדי לא לפספס עדכונים 👇
ככה תבנו תיק השקעות מנצח

חשבתם שאתם חייבים מנהל השקעות שיחליט איפה אתם משקיעים וגם יגזור קופון על הרווחים שלכם? תחשבו שוב! לא רק שאפשר לנהל תיק השקעות באופן עצמאי (ואני מקווה שעד סוף המאמר הזה זה יהיה ברור גם לכם), אלא, שלקוראי הומאיגד באופן אישי, הנחות בפתיחה וניהול תיק השקעות בפלטפורמות המובילות בארץ ובעולם לניהול עצמאי, ככה שאפילו עבור פעולות כמו רכישה ומכירה של מוצרי השקעה, אתם לא חייבים לשלם המון. הרווחים – נשארים אצלכם. אז רוצים לבנות תיק השקעות מנצח ומושלם?

הנה שלושת הכללים הבסיסיים לבניית תיק השקעות: שימו לב, הפעם אנחנו לא מדברים על איך לפתוח תיק השקעות, מדריכים כאלה תוכלו למצוא בשפע בבלוג שלנו (למשל במדריך “איך משקיעים במניות“) כולל קישורים לפתיחת תיק השקעות בהנחה.

שלושת הכללים לתיק השקעות מנצח

אל תחששו מבניית תיק השקעות בעצמכם. חשוב שתקפידו על כללים בסיסיים, ואתם עשויים אפילו לגלות שהניהול של תיק השקעות, שאם תיצרו אותו בחוכמה לא יגזול הרבה מזמנכם, הוא מרתק!

כלל ראשון: תהיו חכמים עם מסגרת החשבון וההשקעה

בשוק ההון, גם אם תבחרו בזהירות, יש אפשרות להפסיד, ואני אפילו אומר שקשה מאוד לא להפסיד לאורך כל חיי ההשקעה. בהשקעה במוצרים סולידיים בדרך כלל בטווח הארוך ההשקעות מרוויחות, אבל אם תסתכלו על ההשקעות בנקודות זמן קצרות, יהיו רגעים בהם, כנראה, תגלו שיש לכם פחות כסף ממה שהשקעתם בהתחלה. זה חלק מהמשחק ואם לא קניתם מניות תנודתיות או טרנדיות, ממש אין צורך להיבהל, מה שכן כדאי הוא להגדיר לעצמכם מראש במה אתם משקיעים, תלמדו מההיסטוריה של האפיק הזה ותבינו כמה אתם עלולים/ מוכנים להפסיד. כללים שתקבעו לעצמכם כמשקיעים לפני שאתם נכנסים להשקעות עשויים ממש להציל את התיק שלכם, אז תחליטו לפני שאתם מתחילים לבחור מוצרים להשקעה: איזה סיכון אתם מוכנים לקחת, ומה יעד התשואה שלכם?

טיפ: תהיו ריאליים. ככל שאתם משקיעים זהירים יותר, ובונים תיק השקעות פסיבי יותר, יש פחות סיכוי להפסיד אבל יעד התשואה שלכם ישאר אותו דבר.

כלל שני: תשמרו על פיזור נכון

בשוק ההון, ממש לא מומלץ לשים את כל הביצים בסל אחד. אם אתם לא סוחרי יום שלא אכפת להם גם להפסיד, קשה להדגיש מספיק את הצורך בפיזור השקעות במספר אפיקים, על מנת למזער את הנזקים במקרה של הפסד. נכון, גידור גם יפחית את שיעורי הרווח של מוצרים שקניתם ויעלו, אבל אם היינו יודעים את זה מראש, ברור שכולם היו משקיעים רק במוצרים שמחירם יעלה, רק שאף אחד לא יכול לנחש מה שוק ההון יביא איתו מחר, ועל כן, כדאי לנהל תיק עם פיזור במוצרי השקעה שונים. וזה היופי שבסעיף הבא, יש שיטה שעושה לכם בדיוק את הפיזור הזה.

3 החוקים לתיק השקעות מנצח


כלל שלישי ואחרון: לכו על תיק השקעות פסיבי

המוצר הכי עמיד, נוח, יעיל וגם רווחי, כנראה, גם עבור מי שכן מעוניין לנהל את חשבון ההשקעות שלו יומם ולילה, הוא המדד. מדדים הם מוצרי השקעה המכילים תמהיל מושלם של מוצרי השקעה הכי חזקים בבורסה או בסקטור מסויים, ככה שהם מכילים גידור מובנה. אי אפשר “לקנות מדדים” אבל יש שפע של מוצרי השקעה שמחקים את המדד, כמו למשל קרנות מחקות מדד או קרנות סל. קל למצוא אותם בכל פלטפורמת השקעות – פשוט מחפשים את שם המדד שאתם רוצים להשקיע בו (למשל: מדד תל אביב 125, מדד S&P 500, מדד הקלינטק, ועוד ועוד).

טיפ אחרון וחשוב: אל תשלמו המון – לכו על בית השקעות ולא בנק

מה שלא הרבה משקיעים לוקחים בחשבון הוא שפלטפורמות השקעות גובות תשלומים על ניהול החשבון (גם אם אתם אלה שמבצעים את הפעולות בסופו של דבר) ועל כל פעולה שאתם עושים, בנוסף לעמלות הניהול של כל קרן שתשקיעו בה. כדי לחסוך בעמלות הניהול, אני מציע לעשות סקר שוק קצר ולבחור פלטפורמה זולה יחסית – או פשוט ללכת עם שתי האפשרויות של קוראי הומאיגד לניהול זול במיוחד של תיק השקעות: במיטב דש טרייד או אינטראקטיב ישראל.

לחיי תיק השקעות מנצח!


אולי יכול לעניין אותך גם >>>

הדרכה בחינם: למה רוב הישראלים מפסידים כסף?

קורס השקעות פסיביות בחינם!

הדרכה חדשה בחינם: השקעות נדל”ן ישראל ללא הון עצמי

זיהית טעות? רוצה שנכתוב על נושא אחר? מחכים לתגובה שלך פה למטה.
ליצירת קשר – דברו איתנו

יכול לעניין אותך גם..

אזהרה!
“הומאיגד – השכלה ושירותים פיננסים” ומי מטעמה אינו בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות. התכנים פה, כמו גם באתר, בהרצאות הניתנות ובקורסים הדיגיטליים הן למטרות אינפורמטיביות בלבד וכל נזק שיגרם כתוצאה ישירה או עקיפה בעקבות שימוש במידע הוא על אחריות המשתמשים בלבד ולא באחריות דני גדייב או מי מטעמו. אין לראות ב משום תוכן שיווקי או שידול לבצע פעולות בניירות ערך או כל פעולה אחרת. לפני כל ביצוע פעולה עליכם להיוועץ באיש מקצוע בכדי להתאים את האמור באתר זה לצרכים שלכם.

כטבען, השקעות בשוק ההון כוללות בתוכן סיכוי להרוויח אך גם סיכון. אנא אל תעשו פעולה מבלי ללמוד היטב.
בקריאתך, הנך מאשר את הסרת האחריות המשפטית, את תנאי השימוש והשירות כפי שמופיעים באתר.

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

התחברות לאתר

הרשמו לקבלת
קורס השקעות בשוק ההון בחינם

תיאוריה + פרקטיקה שתוביל אתכם להצלחה הפיננסית שלכם