איך להשקיע עם הון עצמי נמוך? השקעות קטנות למתחילים!

כדאי להירשם לניוזלטר הפיננסי עכשיו (!) כדי לא לפספס עדכונים 👇
גרף בעליה

לא חייבים סכומים של שש ספרות! כל מה שצריך לדעת על פתיחת תיק השקעות בסכומים קטנים

בסוף הרבעון הראשון של 2021, השנה שאחרי הקורונה, מדד המחירים לצרכן עלה בכ – 0.8%, יותר ממה שירד לאורך כל שנת 2020. אם אנחנו מסתכלים על ההיסטוריה של ההשקעות, אנחנו רואים שבכל פעם לאחר תקופת משבר כמו למשל בטיפול במגיפות – השוק יורד במהלך המשבר ולאחריו הוא צומח ומשגשג, אל מעבר לרף המחירים בתחילת המשבר. אנחנו נמצאים בדיוק בנקודת הזמן הזו, של תום משבר הקורונה בארץ והתייצבות שוק ההון לאחר תקופה תנודתית. ייתכן בקרוב מאוד, נתחיל לראות עליות מחירים במוצרים שונים בהשקעות בשוק ההון.

אז נכון, בתי השקעות רבים דורשים סכומים גבוהים מאוד לניהול אישי של התיק (בדרך כלל 200,000 ₪ ומעלה), מה שהופך את האפשרות לנהל תיק השקעות ע”י “מומחים” בבית השקעות לא רלוונטית – אבל, למה לא לנהל את התיק שלכם לבד בבית השקעות?

תיק השקעות עצמאי אפשר לנהל גם בסכומים קטנים, ועם קצת זהירות, קצת זמן פנוי וקצת ידע – אתם בקלות יכולים “להכות” את הריבית המוצעת במוצרי החיסכון בבנקים, המבוססת על הריבית במשק שהיא כבר שנים בשפל היסטורי.

יש לכם 10,000 ₪ פנויים? חבל לחכות! כך תתחילו להשקיע במניות, אג”ח, קרנות וכו’ במינימום סיכון.

שלוש השאלות הכי חשובות למשקיע המתחיל

כשאתם משקיעים כספים פנויים במסחר בשוק ההון, אתם חייבים לקחת בחשבון שההשקעה שלכם עלולה לשאת הפסדים ולא רק רווחים. זה הזמן לחשוב היטב:

  • כמה כסף אתם מתכננים להשקיע?
  • כמה זמן תוכלו להקציב לניהול ההשקעה?
  • כמה קשה יהיה לכם להתמודד עם הפסדים?

התשובות לשאלות הללו יעזרו לכם להבין, איך הכי נכון לכם לנהל את תיק ההשקעות שלכם. ככל שאתם פחות מעוניינים לסכן את הסכומים או ככל שיש לכם פחות זמן פנוי לנהל את ההשקעה – כך תגדל הכדאיות בניהול תיק השקעות סולידי עם מוצרים מחקי מדד ומוצרים להשקעה לטווח הארוך.

עם איזה סכום אפשר להתחיל?

פלטפורמות שונות להשקעות מאפשרות לכם להתחיל להשקיע כבר עכשיו, גם עם סכום התחלתי של 100 ₪. למשל, תוכלו למצוא את פלטפורמת ההשקעות של פפר – סניף בנק מקוון לחלוטין מבית בנק לאומי שהשיק לאחרונה אפליקציית השקעות נוחה וידידותית. האפליקציה באמת הופכת את ההשקעות קלות, צבעוניות ונגישות – אבל חשוב לזכור שמדובר בפלטפורמת ניהול השקעות שהיא יקרה יחסית, עם דמי ניהול בגובה של 0.5%-1% ועמלות פעולה בחלק מהמוצרים. חשוב גם לדעת שמבחר המוצרים להשקעה בפלטפורמה הוא מוגבל.

עוד אפשרות היא אפשרות להשתתף בתיק שמנוהל באופן מקצועי כחלק מקבוצה. אנחנו מדברים כמובן על קופת גמל להשקעה, מוצר ששומר על נזילות הכספים שלכם, שעשוי לייצר תשואות לא רעות ושניתן להשקיע בו גם סכומים קטנים, בהשקעה חד פעמית או בתשלומים חודשיים קבועים. חשוב לשים לב שגם כאן מדובר בדמי ניהול גבוהים יחסית.

האפשרות הזולה, הידידותית והנגישה ביותר היא כנראה ניהול תיק השקעות עצמאי, על ידי פתיחת תיק אצל “ברוקר”, חברת ניהול השקעות שתאפשר לכם גישה לפלטפורמה לרכישה ומכירה של מניות ומוצרי השקעה אחרים באופן חופשי לחלוטין. בניהול השקעות בחשבון כזה, המינימום להשקעה עומד בדרך כלל על 10,000-20,000 ש”ח. העמלות בביצוע כל פעולה הן נמוכות משמעותית מהאלטרנטיבות וכספי ההשקעה שומרים על נזילות.


הנחות מיוחדות למשקיעים של קהילת הומאיגד

אם אתם שוקלים להתחיל להשקיע בחשבון מסחר עצמאי, תוכלו לבחור בין הצעות לשירותי ברוקראז’ של חברות שונות בישראל ובעולם. הומאיגד מציעה לקוראיה הנאמנים פתיחת חשבון השקעות בשתי חברות ניהול השקעות בתנאים משופרים:

פתיחת תיק השקעות עצמאי במיטב דש טרייד (לינק להטבה) או פתיחת תיק השקעות עצמאי באינטראקטיב ישראל (לינק להטבה) , בשני המקרים, מדובר בשירותים מקצועיים בעלויות מופחתות.

עלויות של פתיחת תיק השקעות במיטב דש לקהילת הומאיגד

אולי יכול לעניין אותך גם >>>

הדרכה בחינם: למה רוב הישראלים מפסידים כסף?

קורס השקעות פסיביות בחינם!

איך לבחור קופת גמל להשקעה או קרן השתלמות?

זיהית טעות? רוצה שנכתוב על נושא אחר? מחכים לתגובה שלך פה למטה.
ליצירת קשר – דברו איתנו

יכול לעניין אותך גם..

אזהרה!
“הומאיגד – השכלה ושירותים פיננסים” ומי מטעמה אינו בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות. התכנים פה, כמו גם באתר, בהרצאות הניתנות ובקורסים הדיגיטליים הן למטרות אינפורמטיביות בלבד וכל נזק שיגרם כתוצאה ישירה או עקיפה בעקבות שימוש במידע הוא על אחריות המשתמשים בלבד ולא באחריות דני גדייב או מי מטעמו. אין לראות ב משום תוכן שיווקי או שידול לבצע פעולות בניירות ערך או כל פעולה אחרת. לפני כל ביצוע פעולה עליכם להיוועץ באיש מקצוע בכדי להתאים את האמור באתר זה לצרכים שלכם.

כטבען, השקעות בשוק ההון כוללות בתוכן סיכוי להרוויח אך גם סיכון. אנא אל תעשו פעולה מבלי ללמוד היטב.
בקריאתך, הנך מאשר את הסרת האחריות המשפטית, את תנאי השימוש והשירות כפי שמופיעים באתר.

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

התחברות לאתר

הרשמו לקבלת
קורס השקעות בשוק ההון בחינם

תיאוריה + פרקטיקה שתוביל אתכם להצלחה הפיננסית שלכם