איך משקיעים במניות? חלק ב’

כדאי להירשם לניוזלטר הפיננסי עכשיו (!) כדי לא לפספס עדכונים 👇
תיק השקעות

המדריך השלם למשקיעים במניות – חלק ב’

בחלק א’ עברנו על כמה מונחים בסיסיים בניהול תיק השקעות. בחלק ב’ של המאמר נדבר על גידור, על אסטרטגיות להשקעה פסיבית ועל ממשקים ששווה לבדוק לפתיחת תיק השקעה במניות, בתנאים טובים במיוחד.

החוק הראשון בהשקעות למתחילים: גידור, גידור ושוב גידור

נניח שהצלחתם, במאמץ, לחסוך 30,000 ₪ ש”שוכבים” בחשבון העו”ש שלכם בבנק. אתם יודעים שסגירת הכסף בפק”מ היא לא בחירה יעילה, ואתם מחליטים להשקיע בשוק ההון. אתם מחפשים השקעות לטווח ארוך מפני שאין לכם את הרצון, הזמן או האיתנות הנפשית לעמוד בניהול אקטיבי של התיק.

במקרים כאלה, תשקיעו ככל הנראה במוצרים “בטוחים”, כמו מניות של חברות שאתם יודעים שערכם יעלה לאט – אבל בטוח.

כשיש לכם תיק השקעות בשווי של חמש ספרות ומעלה, אתם בדרך כלל משקיעים ביותר ממוצר אחד. למה? אם בחרתם מוצר שאתם מאמינים בו, למה לא לרכוש ממנו בכל הסכום העומד לרשותכם?

התשובה טמונה במושג שנקרא גידור, המציע לפזר את ההשקעות, על מנת שלא להחזיק “את כל הביצים בסל אחד”. כשאתם מפזרים את ההשקעות, אתם מבטחים את עצמכם מפני הפסדים במקרה של ירידות שערים של אחד המוצרים. מכיוון שהשקעות בשוק ההון יכולות להיות בטוחות למדי אבל הן לא השקעות סולידיות, אסטרטגיה של גידור תפחית מהרווחים (אם הייתם יכולים לקפוץ לעתיד ולדעת איזה מהמוצרים הרבים בשוק ההון יעלה בערכו בוודאות), אולם היא מפחיתה גם את הסיכוי להפסדים, עניין משמעותי  בקביעת התמהיל להשקעות שלכם.

מוצרים מחקי מדד: תמהיל של מניות

את האסטרטגיה של גידור ההשקעות שלכם אתם יכולים להשיג בצורה אופטימאלית, בהשקעה במוצרים מחקי מדד. באופן כללי ניתן לומר שמדדים הם תמהיל של מוצרי ההשקעה הגדולים בתחום מסויים. יש מדדים כלליים, כמו מדד תל אביב 125 או מדד הS&P500, ויש מדדים ספציפיים כמו למשל מדד תל אביב בנקים, מדד הנדל”ן או מדד הקלינטק, המכילים תמהיל של מוצרי ההשקעה הכי גדולים והכי יציבים בתחומם.

ההשקעה במוצרים מחקי מדד מאפשרת לכם להשקיע לטווח ארוך ובאסטרטגיה פסיבית: ברכישה של מוצר אחד אתם מקבלים סל של מוצרי השקעה מהיציבים בתחום שבחרתם להשקיע בו. הפוטנציאל לרווח נפגע, אולם הסיכוי שתפסידו את הכסף שלכם ממוזער, וזה חשוב.

בניגוד להשקעות נדל”ן, בשוק ההון ניתן לפזר את ההשקעה ולהקטין את הסיכונים

גדייב, ד 🙂


תכלס: איך פותחים תיק השקעות?

בפתיחת תיק השקעות עומדות בפני משקיעים חדשים כמה אפשרויות: או לפתוח תיק השקעות עצמאי בבנק (שזו החלטה יקרה ולא חכמה), באחד מבתי ההשקעות הגדולים בישראל או בחו”ל (מינימום לפתיחת תיק בין  10,000-20,000 ₪).

אפשר גם לפתוח תיק השקעות מנוהל שבדרך כלל, תיקי השקעות מנוהלים נפתחים בסכומים מינימאליים של 150,000 ₪ ומעלה. הדרך הזולה והיעילה ביותר להשקיע במכשירים מחקי מדד הם במסחר עצמי דרך בית השקעות ובמסחר עצמי.

מי שמבקשים להשקיע בשוק ההון בסכומים קטנים יותר, יכולים לפתוח תיקי השקעות באפיקים שונים, כשהבחירה בין חברת השקעות אחת לאחרת תלויה בעיקר בגובה העמלות (עמלות קנייה ומכירה, עלויות פתיחת תיק, עלות ביצוע פעולות, דמי ניהול קבועים, ולפעמים גם דמי הצלחה על תשואות גבוהות) ובנוחות ממשק הניהול.

מרבית הבנקים מאפשרים פתיחה של חשבון השקעות וביצוע פעולות רכישה ומכירה של מניות, אולם באפיקים פחות מקצועיים העלות עבור ביצוע פעולות מכירה ורכישה יהיו גבוהות.

שני ערוצים נוספים, זולים ויעילים יותר לניהול תיק השקעות הן:

1. מיטב דש טרייד

אפשרות לניהול עצמאי של תיק השקעות עם שירות מקצועי ועמלות נמוכות יחסית. מערכת המסחר המתקדמת מאפשר לבחור מוצרי השקעה מהארץ או מהעולם.

קישור לפתיחת תיק השקעות עצמאי במיטב דש טרייד במחיר מיוחד לקהילת הומאיגד!

הטבה למסחר בשוק ההון לקהילת הומאיגד

2. אינטראקטיב ישראל

מהפלטפורמות המובילות המאפשרות ניהול עצמאי של תיק השקעות עבור מעל 350,000 לקוחות בארץ ובעולם. חלק מחבילת היתרונות הגדולה של מסחר בפלטפורמת אינטראקטיב ברוקרס ישראל הוא מחירים נמוכים במיוחד לביצוע פעולות בתיק ההשקעות: החל מ – 0.01$ למניה.

קישור לפתיחת תיק השקעות עצמאי באינטראקטיב ישראל– גם כאן, במחירים מופחתים לקהילת הומאיגד.

זיהית טעות? רוצה שנכתוב על נושא אחר? מחכים לתגובה שלך פה למטה.
ליצירת קשר – דברו איתנו

יכול לעניין אותך גם..

אזהרה!
“הומאיגד – השכלה ושירותים פיננסים” ומי מטעמה אינו בעל רישיון לעסוק בייעוץ השקעות. התכנים פה, כמו גם באתר, בהרצאות הניתנות ובקורסים הדיגיטליים הן למטרות אינפורמטיביות בלבד וכל נזק שיגרם כתוצאה ישירה או עקיפה בעקבות שימוש במידע הוא על אחריות המשתמשים בלבד ולא באחריות דני גדייב או מי מטעמו. אין לראות ב משום תוכן שיווקי או שידול לבצע פעולות בניירות ערך או כל פעולה אחרת. לפני כל ביצוע פעולה עליכם להיוועץ באיש מקצוע בכדי להתאים את האמור באתר זה לצרכים שלכם.

כטבען, השקעות בשוק ההון כוללות בתוכן סיכוי להרוויח אך גם סיכון. אנא אל תעשו פעולה מבלי ללמוד היטב.
בקריאתך, הנך מאשר את הסרת האחריות המשפטית, את תנאי השימוש והשירות כפי שמופיעים באתר.

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

התחברות לאתר

הרשמו לקבלת
קורס השקעות בשוק ההון בחינם

תיאוריה + פרקטיקה שתוביל אתכם להצלחה הפיננסית שלכם